Купівля права вимоги на аукціоні Прозорро.Продажі

Купівля права вимоги на аукціоні Прозорро.Продажі

Існує практика купівлі прав на вимогу за кредитним договором у банків, які ліквідуються. Зазвичай для цього проводяться електроні аукціони, під час яких і купуються права на вимоги за кредитним договором www.uub.com.ua. Навіть у разі, коли боржник дізнався що його банк-кредитор ліквідується, це не означає що його борг автоматично погашено. Це значить що права на вимогу кредитного боргу відходять до нового кредитора, який купує усі документі на боржника на електронному аукціоні, і з часом хтось прийде за боргом. У разі закриття банку можна спробувати погасити заборгованість до того, як банк ліквідується і борг перейде на аукціон.

Відповідно законодавству у разі ліквідації банку, організація зобов’язана винести на аукціон всі свої активи, в тому числі й права вимоги за кредитними договорами. А це означає що їх може викупити будь-яка компанія, фінансова організація, юридична або фізична особа. Але сам позичальник чи особа, яка поручалася за нього, та іпотекодавці не мають права приймати участь в аукціоні.

Аукціон проходить наступним чином

В основі аукціону лежать дві моделі торгів, класична та голландська: 

  • Класичний аукціон проходить в три раунди і мінімальна ціна за борг може складати 31% від загальної ціни боргу (сам борг та нараховані відсотки); 
  • Голландська модель означає, що права на вимогу кредитів будуть виставлятися індивідуальними лотами і сума купівлі буде дорівнюватись загальній сумі боргу («тіло» боргу та нараховані відсотки). Протягом дня ціна буде поступово і автоматично знижуватись на 1% до максимальних 80%, у такому разі ціна на покупку прав на кредит буде лише 20% від загальної суми боргу. Переможцем в торгів буде той, хто першим погодиться і зафіксує встановлену суму.

На таких аукціонах права на вимоги виставляються декілька сотень індивідуальних іпотек та кредитів, і лише один раз. Якщо їх ніхто не викупив, то с таких лотів формується один пул, числом від десятків до сотень нереалізованих кредитів. Такі пули виставляються знову і у більшості випадків скуповуються компаніями та професіоналами які займаються проблемними боржниками, банкам, колекторам та фінансовим компаніям. 

Інформація щодо ціни на лот, покупця боргу, та кількість бажаючих його купити не розкривається доки не завершяться торги, після цього інформація стає відкрита для усіх зацікавлених, що робить таку систему і весь процес прозорим.

У разі покупки боргу новим кредитором, усе майно та права власності зберігається за боржником. Але якщо борг так і не буде погашений, кредитор має право на отримання майна як спосіб погашення боргу. Крім того покупець після покупки має право вимагати оплату усієї суми кредиту (основна сума и відсотки), не звертаючи увагу на суму, за якою були куплені права на вимогу кредиту. Також кредитор та боржник можуть заключити нові умови кредиту та провести власну реструктуризацію боргу.

Це офіційна електрона біржа, що створена для реалізації державних активів, в основі якої лежить ідея доступності, прозорості та вільної конкуренції.Для участі в торгах та спостереження за процесом торгів необхідно зареєструватись на одному з сайтів, підключених до електронної біржі. Наприклад, на сайті «Українська Універсальна Біржа» https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/prava-vimogi-za-kreditami/. Це офіційний підключений до Прозорро торговий майданчик. На сайті діє підписка для оповіщень щодо нових торгів, а у разі виникнення питань можна звернутися до менеджерів сайту.

Закрыть меню