Про державні тендери

Про державні тендери

З 2016 року, всі державні організації повинні в обов’язковому порядку влаштовувати тендери в усіх випадках, коли їм потрібні закупівлі на певну суму. Це зробило процес куди більш прозорим і чесним, за що в підсумку портал і отримав назву Прозорро. Він був розроблений ініціативними підприємцями і швидко взятий на озброєння державними структурами. Зараз державні закупівлі повинні проходити саме через нього, отримуючи в результаті належний рівень прозорості. Це дозволяє змусити державні органи піти від корупції і діяти за правилами. Реєстрацію на цьому порталі слід проходити через спеціальні акредитовані майданчики, такі як цей tender.uub.com.ua.

Переваги тендерних акредитованих майданчиків

За статистичними даними, введення в обов’язковий порядок використання порталу Прозорро, допомогло заощадити мільярди гривень, які раніше могли йти або на покупку товару за завищеною ціною, або на корупційну діяльність, коли державні замовлення отримували якісь певні компанії. На сьогоднішній день система Прозорро стала прекрасним виходом з ситуації, хоча варто визнати той факт, що багато компаній досі шукають способи її обійти. І такі способи звичайно ж є, ось тільки завдяки відкритості майданчика, будь-який бажаючий може самостійно перевірити всі дані по проведеним тендерам і висловити свої претензії, якщо виникнуть підозри щодо неправомірності проведення тендера.

Сам процес максимально наближений до звичайного електронного аукціону, на якому переможцем може виявитися тільки одна організація. Починається все з того, що підприємство розміщує тендер на певну закупівлю товарів, послуг або робіт. Цей тендер стає видимим для всіх інших користувачів майданчика, і серед них знаходяться ті компанії, які приймають рішення поборотися за право отримати це замовлення. В результаті формується певний список учасників, між якими і буде вестися основна боротьба за тендер на електронному аукціоні. Сам процес проходить в три етапи і триває недовго. На кожному етапі учасники повинні покращувати свою пропозицію, а в підсумку переможе та компанія, яка зможе запропонувати найкращу угоду. Детальніше про Прозорро можна почитати на цьому майданчику https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/rozyasnennya-prozorro.

У зв’язку з тим, що результати проведення тендерів можуть бути переглянуті будь-ким, тендери державних органів стали куди більш прозорими і чесними. Це дозволило знизити рівень корупції в країні і заклало фундамент для розвитку здорової конкуренції. Так як зараз кожне підприємство має реальну можливість отримати великий державне замовлення, то сфера бізнесу отримала відмінний поштовх до розвитку. Це все призвело до того, що зараз за право отримати якийсь певний тендер може вестися відверта боротьба, хоча варто відзначити, що порталу є куди рости і розвиватися. Прозорро став надзвичайно важливим кроком, який змогли по праву оцінити навіть інші країни.

Варто також сказати, що на порталі можна знайти не тільки величезні замовлення найбільших компаній країни. Там часто можна зустріти і більш реальні варіанти, що можуть бути використані навіть невеликою локальною компанією. У будь-якому випадку, якщо ви все ще не зважилися спробувати цей портал на собі, то варто це зробити. Зараз там регулярно проводяться тисячі найрізноманітніших тендерів і будь-яка компанія з легкістю може підібрати відповідне замовлення саме для себе. Звичайно, великі замовлення завжди збирають найсильніших конкурентів, але перший час можна задовольнитися і більш дрібними замовленнями, яких на порталі досить багато. Це дасть вам можливість отримати необхідний досвід і з часом перейти на більш серйозні тендери, які зможуть принести компанії відмінний прибуток.

Закрыть меню